Majstrovsvá Slovenska v boxe v Komárne

Z poverenia Slovenskej boxerskej federácie organizoval Športový klub boxu Spartak Komárno Majstrovstvá Slovenskej republiky v boxe. MS prebehli v kategóriách žiakov, mladšieho dorastu a mládeže do 22 rokov.

Majstrovstvá sa konali v priestoch metskej športovej haly mesta Komárno v dňoch 10. – 12. mája 2024. Tohto turnaja sa zúčastnilo 47 slovenských klubov so 189 športovcami. Diváci mohli sledovať počas troch dní 132 boxerských stretnutí.

Náš športový klub reprezentoval v kategórii mladší žiaci vo váhe 75 kg Bence Susik, ktorý v bojovnom finálovom stretnutí zvíťazil na body v pomere 5:0 nad Romanom Ferencom a získal titul majstra Slovenska. V kategórii mladší žiaci vo váhe 46 kg, náš boxer Máté Šenkár prehral vo finálovom stretnutí RSC v 1. kole so skúsenejším boxerom Maxom Trajlínkom z klubu ABC Malacky a umiestnil sa na druhom mieste. 
V kategórii mladšieho dorastu vo váhe 60 kg nastúpil do vylučovacích bojov Szabolcs Méhes na svoje šieste stretnutie v jeho boxerskej kariére. Jeho súperom bol Dionýz Tóth z BC Rom Komárno. Toto stretnutie Szabolcs dobre zvládol, nestačil však na svojho vyspelejšieho súpera a prehral na body, čím sa jeho účasť na turnaji skončila. Vo váhe 54 kg Kevin Lakatoš prehral na body vo vylučovacích bojoch, takže z turnaja vypadol. V kategórii mladšieho dorastu vo váhe 70 kg Alex Nagy vo vylučovacích bojoch zvíťazil RSC v treťom kole nad Stanislavom Rushchakom z Košického boxerského klubu a postúpil do semifinálových bojov. 

V sobotu však fanúšikovia komárňanského boxu nemohli podporiť Alexa, pretože sa lekár a tréneri klubu rozhodli, že Alexa nepostavia na toto stretnutie kvôli chorobe. Alex tak skončil v celkovom poradí na treťom mieste. V kategórii mladšieho dorastu vo váhe 80 kg nastúpil do ringu na semifinálové stretnutie Alex Roman Bukor. Jeho súperom bol Adrian Kratochvíla. V tomto stretnutí zvíťazil náš boxer a zabezpečil si postup do finále. Vo finálovom stretnutí bol Alexov súper Martin Kiss BC Veľké Úľany. Vo veľmi tvrdom stretnutí Alex prehral na body a skončil na druhom mieste.

V mene vedenia klubu gratulujeme našim boxerom za dosiahnuté výsledky, trénerom Jánovi Sárközimu a Romanovi Bukorovi za prípravu našich boxerov a za vzornú reprezentáciu nášho klubu. Veríme, že naši mladí boxeri nás budú reprezentovať aj na MSR v budúcom roku a príležitosť dostanú aj ostatní nádejní boxeri klubu.

16. 05. 2024
Nasledujúca stránka: Klub