ŠKB Spartak Komárno sa zúčastnil 5. kola Slovenskej ligy boxu.

Dejiskom 5. kola Slovenskej ligy v boxe v dňoch 1.- 2. apríla 2023 bolo mesto Galanta.

 

Peter Stanček

Na tomto dvojdňovom turnaji sa prezentovalo 170 boxerov zo 40 klubov, Slovenska, Čiech a Maďarska. Tréneri Roderik Győrfi a Ján Sárközi nominovali z desiatich aktívnych boxerov klubu jedného boxera, ktorý výkonnostne spĺňal kritéria turnaja. Športový klub boxu reprezentoval v kategórii staršieho dorastu vo váhe 86 kg Peter Stanček. Sobotňajšie losovanie určilo za súpera nášmu Petrovi Stančekovi maďarského reprezentanta Szilvásiho Denisza. Po bodovom výsledku v pomere 2:1 zvíťazil náš P. Stanček, tým si zabezpečil postup. Vo finálovom stretnutí bol jeho
súperom Mezei Erik – z klubu BC Pőcz. Vo veľmi vyrovnanom zápase náš boxer prehral na body 2:1 a na tomto turnaji získal druhé miesto.
V mene vedenia Športového klubu boxu gratulujeme Petrovi za vzornú reprezentáciu nášho klubu.
Ďalší turnaj First Ring, ktorý čaká našich boxerov, bude organizovaný klubom ŠKB Spartak Komárno dňa 22. apríla 2023 v Komárne. Cieľom tohto turnaja je predovšetkým dať príležitosť mladým boxerom - začiatočníkom, aby si vyskúšali atmosféru ringu a prežili možný úspech z prvého víťazstva.

03. 04. 2023
Nasledujúca stránka: Klub